MAMA MAMIE - Dziecięca biblioteczka

Witajcie
Dziś zabiorę was w świat dziecięcej literatury.
Ciekawi? To zapraszam dalej
O zaletach czytania dzieciom chyba pisać nie muszę. Już od dłuższego czasu miałam ochotę przedstawić wam naszą biblioteczkę ale jej skrawek mogłyście już zobaczyć gościnnie u Kakaludka.
Natomiast dzisiejszym postem rozpoczynam akcję MAMA MAMIE, w której będą ukazywały się gościnne recenzje innych mam blogerek. No ale dosyć już off-topu przejdźmy do rzeczy.Jesteście ciekawi jakie książki dla maluszków polecają inni rodzice? Oto dziecięca biblioteczka według Natalii mamy Kakaludka.

Dziecięca biblioteczka u Kakaludka


Serdecznie zapraszam na zestawienie najlepszych książek dla maluchów według Kakaludka.
Zobaczcie, jakie książeczki poleca mama i synek.

ROBIMISIE

Dane techniczne:
Autor: Agata Królak
Wydawnictwo: Dwie siostry
Wykonanie: książka całokartonowa
Ilość stron: 26
Cena od: 13,21 złNasza opinia: Te wyjątkowe książeczki wyglądają jak narysowane dziecięcą ręką. Na pewno są warte Waszej uwagi. Ich czarno-białe rysunki przyciągają wzrok nawet najmłodszych dzieci. Wykonane z kartonu wytrzymają niejeden upadek z półeczki.

RÓŻNIMISIE

  


Dane techniczne:
Autor: Agata Królak
Wydawnictwo: Dwie siostry
Wykonanie: książka całokartonowa
Ilość stron: 26
Cena od: 12,99 złNasza opinia: To druga książka z serii. Urzekł nas w niej brak podziału na zawody stereotypowo męskie i damskie. Znajdziemy więc panią astronautkę i pana cukiernika, panią dyrygentkę i pana fryzjera. Jesteśmy bardzo na tak!

ZAKĄTKI
Dane techniczne:
Autor:Michalina Rolnik
Wydawnictwo: Dwie siostry
Wykonanie: książka całokartonowa
Ilość stron: 40
Cena od: 17,14 złNasza opinia: Świetna na prezent! Ta książeczka to pierwszy krok w uczeniu dzieci tolerancji dla innych kultur i ras. Cudownie pokazuje, jak wyglądają dzieci na całym świecie i gdzie mieszkają. Nam bardzo się podoba - Kakaludek uczy się na niej pokazywać gdzie jest oko ;)

KOCHANE ZOODane techniczne:
Autor: Rod Campbell
Wydawnictwo: EneDueRabe
Wykonanie: książka całokartonowa
Ilość stron: 20
Cena od: 12,73 złNasza opinia: Uwielbiam książki z ruchomymi elementami chyba bardziej niż moje dziecko. Nie mogę im się oprzeć! Książeczka porusza kwestię posiadania zwierzątka domowego i podaje pieska jako przykład tego idealnego. Szkoda, że nie ma podobnej o kotku, bo na pewno też bym taką kupiła.

NACIŚNIJ MNIE

Dane techniczne:
Autor: Herve Tullet
Wydawnictwo: Babaryba
Wykonanie: książka papierowa
Ilość stron: 56
Cena od: 18,43 zł
Nasza opinia: O Tullecie słyszeli już chyba wszyscy i posiadanie chociaż jednej jego książki jest wręcz obowiązkiem! Fantastycznie aktywizuje i angażuje dzieci w czytanie. A do tego jest to książka dwujęzyczna - ma tekst po polsku i po francusku.  Nam naciskanie kropek sprawia mnóstwo radości. Jedyny minus - jest papierowa, więc trzeba z nią bardzo ostrożnie.
Spodobał Ci się ten wpis? Zapraszam po więcej na moją stronę www.kakaludek.com oraz fanpage na Facebooku www.facebook.com/blogkakaludek


okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.