Jak się przygotować na zakup prezentu dla małego dziecka

09:01:00
Temat myślę bardzo na czasie, bo początek grudnia to najlepsza pora na zakup prezentów. Na spokojnie, bez zbędnych nerwów i kolejek w sklepach.Ze starszym dzieckiem jest poniekąd trochę łatwiej,
bo ma ono już jakieś preferencje i w ten czy inny sposób u mnie je wyrazić. Można napisać list do świętego mikołaja. Zresztą i wraz z wiekiem rozszerza się wachlarz możliwości i wzrasta różnorodność potencjalnych prezentów. Ale puki co mamy takiego roczniaka czy dwu latka i chcemy mu coś sprezentować.

No tak ale od czego zacząć?

Pieniądze odłożone na ten cel są ale co kupić aby dziecko się tym zadowoliło.

Jak wybrać ten idealny prezent???

Na co zwrócić uwagę?


  • umiejętności dziecka 

Chcesz dobrać odpowiednią dla swojego dziecka zabawkę patrzysz na wiek opakowaniu. To bardzo częsty błąd. (tak dobrze widzisz błąd ) W naszym w sumie nie aż tak długim stażu bycia rodzicem nieraz się o tym przekonałam. Dajmy na to mieliśmy klocki według producenta 1+ (dodam, że nie były to byle jakie klocki firmy krzak) po otwarciu wielkiego opakowania okazało się, że prucz naprawdę słusznej wielkości klocków były również małe knypki, które bez problemu mogły by zniknąć w czeluściach dziecięcej jamy ustnej. Kontynuując temat owych klocków nasza Panna K. nie umiała ich ze sobą połączyć, ba nawet ich przewracanie nie dawało jej frajdy bo konstrukcja nie rozpadała się - więc i frajdy z destrukcji nie było. Więc nie sprawił jej ten prezent zbytniej radości. 

Ta kwestia działa również w drugą stronę. Nasz córka mając niespełna rok świetnie bawiła się traktorkiem czy laptopem mimo iż to zabawki 18m+. O kredkach Bambino w drewnianej oprawie już nie wspomnę a one mają na opakowaniu 3+

Każde dziecko jest inne, co innego go interesuje ma również opanowane inne umiejętności a nikt tego nie wie tak jak rodzice. 

Dlatego klucz do sukcesu nr.1 to

Obserwuj swojego malucha a będziesz wiedział co lubi.

  • dziecko się zmienia i odkrywa
Zabawki powinny być różnorodne. Tak by umożliwiały dziecku poznawanie różnych rzeczy. Nie dowiemy się, czy dziecko coś lubi jak mu tego nie dasz spróbować. To znaczy również tyle, że coś co nie podobało się naszemu szkrabowi 2 miesiące temu nie będzie zaraz ulubioną zabawką ever. :)

  • wyluzuj to tylko zabawka
Nie ma co szaleć nie zależnie czy wydasz na ten prezent 20 czy 400 zł zapewne sprawdzi się on na podobnym poziomie a wież mi są duże szanse, że dziecko najlepiej będzie się bawiło OPAKOWANIEM tego za 20. Trafnie w gust malucha jest bardzo trudne a nic nie cieszy tak jak karton po pieluchach :) To udowodnione naukowo . Zresztą nawet jeśli twój maluch zna już liczby to nic nie zrobi sobie z tego, że wydałeś na niego majątek. A tylko Ty będziesz zniesmaczona, że mogłaś lepiej spożytkować te pieniądze. Więc lepiej wybierz tańszą (co wcale nie znaczy gorszą) zabawkę - oczywiście z atestem nie rozmawiamy tu o chińskiej tandecie, a pozostałe pieniądze wpłać na konto oszczędnościowe dla dziecka tak byś mogła, jak podroście i o czymś bardziej konkretnym zamarzy, mogła to marzenie spełnić. 

  • książka jest zawsze dobrym prezentem
Oczywiście każdy maluch lubi co innego, ale książki, są bardzo ważne dla rozwoju mowy, wyobraźni, zapamiętywania i z miliona innych rzeczy,  Pomagają też w pokazywaniu świata. Warto tego uczyć miłości do książek od najmłodszych lat. Wież mi to w przyszłości procentuje. To chyba tyle jeśli chodzi o dzisiejsze suche gdybanie.  Na dniach pojawią się moje propozycje prezentowe dla maluchów. Bardzo chętnie poznam też Twoje przemyślenia dotyczące prezentów dla najmłodszych.  www.okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.