Prezent na dzień babci i dziadka

13:06:00
Kiedy przychodzi czas dnia babci i dzień dziadka przypominają mi się szczególnie lata mojego dzieciństwa. Nie wiem w sumie czemu akurat te dni przywołują silniej moje wspomnienia.
Jak tak człowiek patrzy to widzi, że z wiekiem zupełnie inaczej podchodzi do tego typu świąt. Teraz myśli co tu kupić. Nie myśli się w ogóle w kategoriach, żeby prezent zrobić samemu.  A czy nie taki prezent bardziej by ucieszył babcie???

Najcenniejszy prezent nie musi mieć metki i ceny


Mając dzieci można tym bardziej puścić wodzę fantazji i zamiast zarzucać naszych bliskich kolejnym bibelotem, który być może trafi na dno szafy zrób coś od serca, samemu, tak jak potrafisz.
Na pewno sprawi to babci lub dziadkowi o wiele więcej radości niż kolejny kupek, czy szalik. Wciągnij w to też swoje dziecko. Pamiętasz jak w dzieciństwie robiłaś laurki dla babci??? Co stoi na przeszkodzie by zrobić taką choćby dziś??

Nie, nie, nie brak czasu to tylko wymówka bo gwarantuję, że ten czas, który poświęcasz na poszukiwanie i kupienie prezentu całkowicie wystarczy.

Masz w domu 2 latka który nie umie jeszcze rysować? No problem trzeba tylko chcieć a taka zabawa będzie fajna zarówno dla ciebie jak i twojej pociechy.

Co będzie potrzebne???

- dobry nastrój i chęć do zabawy :)
- papier kolorowy
- klej
- nożyczki
- kredki i co wam jeszcze wyobraźnia podpowie :)
- i cierpliwość oczywiście

My z Panną K. jedną laurkę już robiłyśmy dla babci na imieniny więc jaką praktykę za sobą mamy. Z racji, że K. jest ciężko zająć czymś na dłużej to ja przygotowałam koncepcję a ona pomagała i miała z tym świetny ubaw. Jak to zrobiłam???
Już zdradzam
Z papieru kolorowego wycięłam literki w różnych kolorach, do tego kilka ozdobników w postaci kształtów typu serce ( padło na serce bo K. uwielbia ten kształt i jak zobaczyła ze wycinam było "jecze serce"). Możecie np położyć kilka kloców na kartce i odrysować z dzieckiem- to też fajnie działa. Warto wycinać literki do napisu w różnych kolorach tak by dziecko mogło je wybierać. Wspólne przyklejanie to też fajna zabawa. Dobrze jest ułożyć samemu literkę a dziecko ja przykleja. (oczywiście mówię tu o dzieciach pokroju 2 latka, które jeszcze samodzielnie nie opanowały przyklejania) Jak was inwencja poniesie to możecie robić pieczątki z ziemniaka albo wycinać kształty dziurkaczami.

zrób laurkę


Ważne żeby pamiętać, że to jest zabawa, a kartka jest od dziecka i ono powinno decydować jak wygląda (nawet jeśli gryzie się to nieco z koncepcją mamy:) No i nie nastawiaj się, że zrobicie ją na jeden raz, ani nawet że na pewno ją skończycie. Potraktuj to raczej jako fajnie spędzony czas ze swoim dzieckiem.

Daj koniecznie znać czy spróbujesz ze swoją pociechą zrobić taką laurkę.
Chętnie zobaczę zdjęcie rezultatów na naszym facebooku.

Najcenniejszy prezent wcale nie musi mieć metki ci cenyale jego wartość pochodzi z serca włożonego w jego zrobienieokiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.