Odpieluchowanie okiem mamusi

Tytuł wpisu sugeruje jakobym to ja pomykała w pieluszce no ale w sunnie poniekąd kobieta te parę dni w miesiącu z jakiejś formy tego wynalazku korzysta. ;)

pożegnanie z pieluszką


Ale dziś o pożegnaniu z pieluchą nieco młodszej kobity będzie


Nasza droga do majteczek

Panna K. mając jakieś 8 miechów na karku poznała się z pierwszym nocnikiem. Z racji, że osobiście nie uznaję świergoczących i śpiewających ba czułabym się głupio gdyby kibel mi klaskał w nagrodę za oddanie moczu postawiłam na najzwyklejszy model za antypoślizgowymi nogami o by sam po domu nie wędrował. K. nawet się z nim lubiła niestety uległ destrukcji wkręcając się między nogi biegnącej matce... coż życie trzeba było nabyć drugi. Kolejny mamy do dziś. Młoda zapoznawała się z tym do czego on służy ale oczywiście potrzeb jako takich nie zgłaszała. Kończąc rok zaczęła łazić za mną do łazienki i interesować się tym co tam się robi. wtedy kupiliśmy nakładkę, więc osprzęt już był. tuż przed 2 urodzinami wstrętna matka uwzięła się na dziecko i uparła, że je odpieluchuje. Niestety zabrakło cierpliwości matce i najpewniej Panna jeszcze nie była gotowa . Ostatecznie droga zakończyła się 3 miesiące później gdy to matka dała na luz i nie wściekała się za każdą plamkę na podłodze. Wtedy się udało. Wam też się uda a oto nasz niezbędnik w drodze do pożegnania pieluszki:

Przepis na dziecko bez pampersa:


Składniki:

- 1 dziecko które wymaga odstawienia od pieluchy
- 1 sprawna pralka a najlepiej pralkosuszarka
- 10 (ton) bawełnianych majtek w odpowiednim
- 10 (ton) kompletów ubrań dostosowanych do aury
- nocnik i/lub nakładka na sedes
- mata na materac od łóżeczka
- mokre chusteczki
- mop lub szmata do podłogi
- 100 ton cierpliwości rodziców i innych współdomowników
- 100 ton zaangażowania i dobrej energii
- wyłącznik w głowie matki nastawiony na wyłącz pedantyzm i chęć posiadania czystych kanap i dywanów
- opcjonalnie kilometry folii malarskiej
- składany nocnik turystyczny

Wykonanie:

Dziecko zaznajom z instrukcją obsługi nocnika i nakładki sedesowej najlepiej długo przed planowanym odłączeniem osobnika od pieluchy. Wybierz dobry czas, ie rób tego przy większych wydarzeniach, stresach czy na wyjeździe. Przed przystąpieniem do działania uzbrój się w wolny weekend i podane w przepisie ilości cierpliwości, zaangażowania i dobrej energii. Nastaw się na możliwość niepowodzenia. Zdejmij dziecku pampersową zbroję spokojnie tłumacząc co robisz, że jest już duże i będzie się uczyć załatwiać potrzeby jak dorośli. Postaw nocnik tak by mieć go pod ręką. Sadzaj dziecko na niego po drzemce i mniej więcej co 2 godziny. Pytaj w międzyczasie czy  mu się nie chce.  Podchodź do niepowodzeń z dystansem, tłumacz dziecku i sobie co się stało, dlaczego. Zaznacz że je wspierasz i że zbroja w postaci pampersa nie jest mu potrzebna, że da sobie radę bez niej. Przede wszystkim nie krzycz, nie histeryzuj i pomyśl, że każdy przez to przechodzi. Powiedzenie nie od razu Kraków zbudowano jest tu bardzo adekwatne bo nawet jak Twoje dziecko pomyślnie przejdzie przez etap odstawienia od pieluchy to może mu się jeszcze trafić nie raz wpadka.

Najważniejsza dewiza:


Uświadom sobie że zarówno Twoje dziecko jak i TY sama musicie być gotowi na ten krok i każdy tą gotowość osiąga w innym momencie. Nie patrz na to, że dziecko koleżanki latało bez pieluchy w wieku 1,5 roku a twoje ma 2,5 i wciąż w pampersie. No i nie daj sobie wmówić, że to iż dziecko wie do czego służy nocnik to świadczy o jego inteligencji bo inaczej każda kobieta i 70% facetów powinno dostać nobla.


A może masz już ze swoim dzieckiem trening czystości za sobą i coś podpowiesz???


okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.