Najlepsze zabawy dla dziecka


Masz czasem tak, że siedzisz z tym dzieckiem w domu i nie wiesz już co wymyślać mu do zabawy a ono wciąż wygląda na znudzone a każda podetkniętą zabawkę rzuca w kont w 3 sekundy?
To ten wpis jest dla Ciebie.

najlepsze zabawy dla dziecka - okiem mamusi
Dodaj napis


Moja córka nigdy nie należała do dzieci, którym rzuciło się miśka czy klocki a ona bawiła się godzinami. O nie nie. Ba ona nawet jak jej się coś podobało wczoraj czy tydzień temu to dziś już ją to nudzi. Taki to model. Więc cóż mi zostało nic tylko kombinować ;)

I tak dni mi mijają na wymyślaniu i o dziwo najbardziej trafione są zajęcia domowe.

1. Rzut skarpetką do szuflady. 


Może jeszcze rzucaniem to ciężko nazwać ale mamy przy tym obie frajdę wystarczy podczas zbierania prania dać sobie pomóc. Podpowiadamy gdzie co ma być umieszczane i albo dziecko nosi po 1 sztuce albo rzucamy na zmianę to już Wasza wola.

2. Zabawa w pomaganie.


To może lakoniczne określenie ale nie znalazłam lepszego. Potrzebowałam by dziecko przymierzyło koszulkę? pytam czy mi pomorze od razu widzę więcej zapału i przede wszystkim nie ganiam jej pół godziny po domu zanim jakkolwiek ją namówię na ubranie się.
Potrzebuję w spokoju napisać smsa? wyrzucam na podłogę pranie i proszę by włożyła je do pralki i o dziwo to działa!

3. Kuchnia dla malucha


Nie mam tu na myśli zabawki bo choć taką mamy to jakoś ostatnimi czasy nie cieszy się jakoś zainteresowaniem Młodej. Może już jej się opatrzyła czy coś ale pomoc w normalnej kuchni.
Nie wiesz co masz zrobić gdy dziecię ładuje ci się niemal w patelnie a ty musisz zrobić obiad?
Daj mu drugą patelnie postaw na stołek i niech smaży z Tobą albo miesza składniki. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku nie bawimy się gorącym tłuszczem czy nożami ale na pewno jest coś w czym maluch może spokojnie się pobabrać nie robiąc sobie przy tym krzywdy a wierz mi będzie miało dziecko radochę a może uda ci się przemycić w ten sposób jakieś wartościowe warzywo, za którym twój maluch nie przepada? kto wie.


4. Zabawa muzyką


Nie jestem może najlepszą piosenkarką ale mojemu dziecku to nie przeszkadza. Trzeba przełamać się i śpiewać. To że nie masz najlepszego głosu naprawdę twojemu dziecku nie zrobi różnicy. Puść muzykę i bawcie się śpiewając do lustra albo tańcząc. Naucz dziecka jakiś  przedszkolnych podśpiewek, pokazywania. to bardzo rozwija nie tylko muzycznie czy ruchowo zobaczysz ile Twój szkrab potrafi zapamiętać. Możesz też przemycić do zabawy liczenie, pokazywanie części ciała, kolorów, angielskiego czy co tam sama jeszcze wymyślisz. Nie znasz, nie pamiętasz żadnych piosenek z dzieciństwa? internet czy youtube pełen jest treści dla dzieci wystarczy poszukać.

A może mała dystkoteka? teraz szybko się ciemni, można kupić taką kolorowa żarówkę i dawaj w tany ....

5. Mała modelka/model

Która z nas w jakimś momencie nie marzyła by zostać modelką? Gumka czy spinka we włosy mamy kapelusz, sukienka i cykamy fotki. A ile przy tym śmiechu, jakie foto - pamiątki?
Panna K. uwielbia takie przebieranki szczególnie ze swoją ciocią / jak ją tylko zobaczy to w nic innego by się nie bawiła a czego to ona na sobie nie miała... gogle narciarskie, kołnierz futerkowy, maska do pływania/ ...


6. Mały artysta


Wiem nie jedną mamę szczególnie mającą 1 dziecię na podorędziu przerażają wyrażenia "farba w rekach dziecka" ale da się to oswoić nie mając od razu przed oczami pomazanych ścian, wody na dywanie  brudnych pędzli na kanapie. Wystarczy robić to razem z dzieckiem, w dużym skupieniu i nie za dużo na raz. Przepraktykowaliśmy to u nas nie raz i nie muszę puki co robić generalnego remontu. Teraz są liście może pokombinować z ich malowaniem, jak farby cie przerażają to może wspólne lepienie z plasteliny czy ciastoliny.

Dlaczego takie zabawy sprawdzają się najlepiej?
Myślę, że trochę dlatego, ze są inne niż te, które dziecko ma na wyciągnięcie ręki jak zabawki czy klocki a drugim kluczem jest to , że ma poczucie że robi coś razem z nami.

A w Twoim domu jakie zabawy królują?


okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.