Robisz to źle !

Z biegiem czasu coraz bardziej zaczyna mnie przerażać to co widzę wokół siebie. Czytam te plujące na odległość jadem komentarze w internecie. Słyszę jak koleżanka poucza inną jak ma ubierać czy karmić dziecko. Czasem to wręcz nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Każdy widząc wycinek całej akcji gotów jest ukamienować drugą osobę bo robi coś co w jego mniemaniu jest nie właściwe.

robisz to żle- okiem-mamusi.pl

To przerażające!


Zwłaszcza, że każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej. A wszystkie hejty i próby "pomocy" mogą doprowadzić taką kobietę nawet do depresji uświadamiając, że wszystko robi nie tak jak powinna. Nie tak ubiera, nie tak karmi czy (o zgrozo) nie tak urodziła.

Nie zastanawia Cie czasem do czego to dąży?


Patrząc na to mam wrażenie, że nasze mamy miały łatwiej. Pamiętam raczej atmosferę pomocy, wsparcia niż wszechobecnego oceniania i nienawiści.

Najbardziej dobijające jest to, że ocena następuje po obejrzeniu wycinka sytuacji. Często mylnego ułamka całości, która niejedno kroć jest zgoła inna niż mogło by się takiej postronnej osobie wydawać.

Ostatnio byłam światkiem wielkiej burzy bo 5 letni chłopak będąc z rodzicami na wakacjach bawił się w restauracji pistoletem. Ja sama jestem bardzo daleka od oceniania czy powinien się nim bawić i czy restauracja to najlepsze miejsce do takiej zabawy. Ale kurcze czy ja nie mam czasem tak, że ta zabawa, chodź może nie do końca najbardziej edukacyjna i właściwa jest pierwszym co moje dziecko zrobiło dziś poza płaczem? Może te 5 minut na zjedzenie obiadu to pierwsze 5 minut od dawna w których rodzice mogą zamienić 2 słowa między sobą?

Nie znamy całości sytuacji ale mimo to znalazło się co najmniej 200 osób, które radośnie, bez żadnych oporów oceniło i zrugało wszystkich począwszy od chłopca, przez rodziców do nawet obsługi lokalu!

Jednocześnie pewnie żadna z tych osób nie chciałaby być oceniana i chce przekazywać dziecku same dobre wzorce! Naprawdę? Czy tylko w moich oczach to tylko wygląda to dziwnie?

Podsumowując apeluję

Żyj i daj żyć innym. Nie oceniaj i nie ucz tego swojego dziecka. Chcesz pomóc zapytać czy i jaka pomoc jest komuś potrzebna.

Proszę!


Poślij ten apel w świat by zamknąć te spiralę nienawiści i hejtu.


okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.