Książeczki warte przeczytania

O wadze codziennego czytania dzieciom jest coraz głośniej. Każdy mówi by czytać ale mało kto mówi CO warto czytać. Bajka bajce nie równa. Jak wybrać tę która prócz radości i rozwoju wyobraźni da dziecku coś więcej?

Książeczki warte przeczytania- okiem mamusi


Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.
Gdy pisałam o przygotowaniu dziecka na narodziny rodzeństwa (jeśli nie czytałaś to zachęcam) wspominałam o serii książek, które bardzo mi w tym pomogły.

Książki te są bardzo znane i uważam, że każdy powinien mieć taką w swojej biblioteczce.

Kicia Kocia - bo o tych książeczkach mowa- to zbiór książek poruszających różne zagadnienia znane każdej mamie. Tytułowa Kocia ma różne pouczające przygody, idzie do przedszkola, mówi to moje, nie czyli jest typowym 2-3 latkiem. Książki w przystępny i bardzo prosty sposób pokazują dziecku jak zachować się w określonych sytuacjach. Obrazuję konsekwencje niektórych zachowań jak np. jedzenie słodyczy przedstawiając jednocześnie zdrowe alternatywy.

Seria jest podzielona na 2 Kicia Kocia to książeczki skierowane głównie do dzieci w wieku 2-6 lat oraz Kicia Kocia i Nunuś dla dzieci 2-4 letnich. Moim zdaniem sześciolatków ta literatura raczej nie zajmie ale da takich 2,3 i 4 latków to pozycja wręcz obowiązkowa.


Znasz Kicię Kocię? A może polecisz mi inną wartościową książeczkę?
okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.