Czy to starość czy raczej dojrzałość?

Dzisiejszy tytuł chodź trochę tajemniczy mówi tak naprawdę bardzo wiele ale czy wiesz o czym?

okiem mamusi


Mając już kolejne latka za sobą chciałam Ci powiedzieć kilka słów...
Bardzo ważnych słów...
Te słowa tyczą się zarówno macierzyństwa jak i w ogóle życia.
Na początku większość matek jest tak taka kwoka pilnuje gniazda i jak ktoś podejdzie (nie ważne z jakim zamiarem) zaraz dziobie.
Czy ja taka byłam?
Pisząc z perspektywy czasu chyba trochę tak....
Wszystko chciałam sama....
Ja to sama najlepiej i najszybciej zrobię....

Zaczynam chyba wreszcie dorastać gdyż coraz bardziej dociera do mnie to, że takim myśleniem i postępowaniem rujnuję siebie.
Może to mocne słowa ale tak trochę jest. Zbierając wszystko na swoje barki doprowadzamy w pewnym momencie do sytuacji kiedy nie mamy ani chwili dla siebie. Na kilka stron książki, ciepłą kawę czy choćby samotny wypad do sklepu.
Nie pomyśl sobie że od dziś mam zamiar być leniem ale nauczyłam się dawać sobie pomóc.

Jeśli np babcia zaproponuje, że przypilnuje dzieciaków bym mogła na spokojnie coś zrobić nie zastanawiam się czy nie zrobię jej tym kłopotu (oczywiście nie popadam w skrajność i nie podrzucam jej dzieci codziennie) -przyjmuję pomoc

Jeśli córka przychodzi i chce pomóc to daje jej choćby poukładać sztućce w szufladzie ona uczy się jak to zrobić, ma zabawę, uczy się pomagać, porządkować a ja mam choć to mniej do zrobienia.

Chcę iść do sklepu mąż proponuje, że zostanie z dzieciakami - korzystam bo i on potrzebuje być czasem z dziećmi sam na sam i ja potrzebuję tych paru chwil we względnej ciszy by nie zgłupieć.

Mama proponuje, że ugotuje mi zupę na obiad - korzystam.

Kiedyś powiedziałabym, że sama sobie poradzę, zrobię obiad pójdę z dziećmi, wszystko zrobię ja, a takie pomocne dłonie odpychałam twierdząc, że ktoś mnie zaraz posądzi o lenistwo, że "siedzi to taka w domu i jeszcze się innymi wyręcza"
Teraz jako "dojrzała" kobieta mam głęboko gdzieś takie gadanie i myślenie. Czasem po prostu pozwalam sobie na chwilę luzu.

Dorosłam do tych słów ty też 

Wyluzuj i daj sobie pomóc

okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.