Sprawdzone prezenty dla Roczniaka

Początek grudnia to najwyższa pora na wybieranie świątecznych prezentów. U nas często jest tak,że dużą część prezentów mamy już w listopadzie ale z dzieckiem jest nieco trudniej.
Jeśli nie masz pojęcia jak zabrać się do wyboru prezentu dla malucha to polecam przeczytanie mojego poprzedniego posta o tym jak się przygotować na zakup prezentu dla małego dziecka. Myślę, że znajdziesz w nim parę cennych rad.

Dziś natomiast post z inspiracjami. Ale pamiętaj każde dziecko jest inne i musisz przyjrzeć się najpierw swojemu dziecku co go interesuje, co już umie itp.

Sama jestem zwolenniczką kupowanie prezentów dla tak małych dzieci lekko na wyrost ale należy przy tym bardzo uważać, aby nie przesadzić. I nie zrazić dziecka zbyt trudną dla niego zabawką.1. Zestaw obiadowy i kawowy Wader 


W naszym przypadku to był po prostu strzał w 10. Prezent chodź nie drogi sprawia Pannie K. bardzo wiele radości. Potrafi godzinami latać za nami z filiżanką kawki czy zupką. Do tego zabawka mimo iż ma już prawie rok i jest w ciągłym użyciu nie ucierpiała ani trochę. Producent zaznacza, że mona je myć w zmywarce i używać w mikrofali więc mogą służyć do różnych rzeczy.;) Myślę, że fajnie sprawdzi się też dla niejadków bo można dziecko zachęcić do jedzenia przez zabawę np. w gotowanie dla misi. Dziecioodporny plastik pozwala na zabawę nawet dzieciom, które bardzo niszczą zabawki. Nie musimy się obawiać, że po 2 rzutach i 3 nadepnięciach garnek wyląduje w koszu. Nieduże rozmiary pozwalają na zabranie naczynek np do piaskownicy. Producent ma różne wersje nawet takie z kuchenką w wiaderku. I już słyszę bo tak ale to zabawka dla dziewczynek ..... i tu się nie zgodzę. Sprawdziłyśmy organoleptycznie chłopcy bawią się niż równie dobrze.:P

Takie zabawki lubimy nie drogie, solidne i wytrzymałe, ładne no i oczywiście zajmujące dziecko na długo :)


2. Traktor Farmer - zabawka interaktywna - Dumel Discovery


Nie jestem zwolenniczką tego by wszystkie zabawki były edukacyjne i interaktywne. (A dla zdrowia psychicznego rodziców dobrze by nie było tak, że co się człowiek ruszy to wszystko gra i pierdzi:) No ale nie odmawiam swojemu dziecku również takich zabawek. W myśl tego mamy na tej liście traktorek ze zwierzątkami, który bardzo dobrze się nam sprawdził. Traktor jeździ, śpiewa piosenkę opowiada o zwierzątkach, a po ich naciśnięciu wydają dźwięki. Traktorzysta i zwierzęta są wyjmowane. Dźwięki nie są zbyt głośne i upierdliwe ale ciekawe dla dziecka. Zabawka w dalszym ciągu interesuje dziecko i wciąż odkrywa ją na nowo. Zabawka mimo wielu funkcji nie jest jakoś mega bateriożerna co też jest istotne.

3. Sorter - pierwsze klocki malucha- Fisher Price


Sorter to fajna propozycja dla marucha, bo poznaje on nowe kształty i nawet jeśli początkowo nie będzie dawał sobie rady z samodzielnym wkładaniem klocków to taka propozycja na pewno zachęci go do kolejnych prób. A dlaczego taki prosty skoro na rynku jest wiele "ciekawszych" gadająco-śpiewających propozycji? A no posiadamy taką właśnie wersję ale mimo wszystko ta najbardziej podstawowa dużo bardziej interesuje nasze dziecko. Poza tym wrzucanie klocków do wiaderka z wieczkiem jest znacznie łatwiejsze niż do garnka, który dziurki do włożenia ma po bokach nawet dla dorosłego a co mówiąc o maluchu, który dopiero uczy się tej umiejętności. Fajną opcją są też wiaderka z drewnianymi klockami, które mają wieczko z dziurkami do sortowania.

4. Dinozaur z piłeczkami


Ten pluszowy stwór sprawił wiele radości zarówno nam jak i oczywiście dziecku. Sam Danuś ma wiele szeleszczących elementów, dziurki z gumką by łożyć rączkę i wyjąć piłkę. No i te kolorowe piłeczki chyba nie muszę tłumaczyć, że dzieci je uwielbiają. Czasami same piłki wrzucałyśmy do małego dmuchanego basenu. Służyły też do nauki kolorów, rzucania i sprzątania naprawdę super sprawa no i wiele radości dla takiego malucha i starszego szkraba również.

5. Książka dobra na wszystko


O książeczkach pisałam już w poprzednim poście u podtrzymuje swoje zdanie. Na rynku jest naprawdę wiele fajnych pozycji dla maluchów. A zestaw kilku książeczek na pewno szkraba ucieszy. Panna K. mając około roku bardzo lubiła książeczki z dźwiękami (co prawda są one 3+ ze względy na zamontowane baterie ale pod okiem rodziców myślę że spokojnie można taką książeczką się bawić)

6. Kredki


Ostatnią moją propozycją są kredki i na początek nie musi to być jakiś zestaw 102 kolorów a bardzo podstawowa wersja kilku kolorów dla pierwszych spotkań naszych milusińskich z tego typu przedmiotem. Oczywiście kontakt z kredkami (niezależnie co jest na nich napisane) powinien odbywać się pod okiem dorosłego ale odkrywanie kolorów, możliwości gryzmolenia i pierwszych prób kolorowania dadzą dziecku naprawdę wiele radości a przy okazji będą ćwiczyć małe rączki.Napisz co u Ciebie Mikołaj przyniesie maluchowi pod choinkę, a może skorzystasz z tej listy kupując prezent na urodziny? 

Ps. Chcesz zaoszczędzić na świątecznych zakupach? Ja korzystam z refunder.pl i dostaję zwrot za każdy zakup w popularnych sklepach i na allegro. Kliknij w link i załóż konto i oszczędzaj na zakupach.

okiem-mamusi.pl

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.